![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Διαφημίστηκε χθες μέσα από ανάρτηση στο facebook από τους υπεύθυνους του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης, η τοποθέτηση μιας παλιάς ξύλινης στάσης γεμάτη με μπαλώματα στην περιοχή του Γαλησσά, η οποία μάλιστα βιδώθηκε στο χώμα και αποτελεί πλέον την ατραξιόν της περιοχής.
Δεν χρειάζονται πολλά λόγια όταν η εικόνα μιλάει από μόνη της. Αν θεωρείται τιμητικό για τον Δήμο να χρησιμοποιεί τέτοιου είδους εξοπλισμό εν έτη 2022, τότε κάθε άλλος χαρακτηρισμός περισσεύει αναφέρει το cyclades24.gr και προσθέτει: Τέτοιες στάσεις δεν τοποθετούνται πλέον ούτε στη Λιβερία (είναι μία από τις φτωχότερος χώρες του πλανήτη) ή σε κάποιο άλλο πολύπαθο τριτοκοσμικό κράτος.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)