![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Με χρόνο 7.40.82 η Ευαγγελία Αναστασιαδου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιφ ελαφρών βαρών στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κωπηλασίας Κ-23
Ανήμερα της επετείου της κατάκτησης του χρυσού μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες από τον Στέφανο Ντούσκο η κοπέλα του, η Ευαγγελία Αναστασιάδου, κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ-23 το οποίο διεξάγεται στο Βαρέζε της Ιταλίας.
Η Αναστασιάδου με χρόνο 7:40.82 κατέλαβε την 1η θέση στον τελικό στο σκιφ ελαφρών βαρών και έγραψε ιστορία.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)