![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ασταμάτητη είναι η Αννα Κορακάκη, η οποία μετά τα δύο μετάλλια στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο και το χρυσό στα 25 μέτρα, κατέκτησε και το αργυρό στα 10μ. πιστόλι.
Έτσι η Ελληνίδα Χρυσή Ολυμπιονίκης στην Βραζιλία τον Αύγουστο, πέτυχε το στόχο της και στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Μπολόνια, όπου επεδίωκε δύο μετάλλια χαρίζοντας άλλη μία μεγάλη διάκριση στην ελληνική σκοποβολή.
Η Δραμινή σημείωσε σήμερα το πρωί παγκόσμιο ρεκόρ στα προκριματικά του αεροβόλου πιστολιού στα 10 μ., με επίδοση 391/400.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)