![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Παρελθόν αποτελεί για το Mega η Μαρία Σαράφογλου μετά από πάρα πολλά χρόνια παρουσίας.
Η γνωστή δημοσιογράφος και παρουσιάστρια πήρε την απόφαση, ειδικά μετά τις δραματικές εξελίξεις των τελευταίων μηνών, να φύγει από το Mega και η επόμενη τηλεοπτική της στέγη θα είναι ο ΑΝΤ1.
Η Μαρία Σαράφογλου θα αναλάβει την παρουσίαση του μεσημεριανού δελτίου ειδήσεων, ενώ αναμένεται να κάνει και μία σειρά συνεντεύξεων με προσωπικότητες από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)