![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Πανηγυρική πρόκριση για τον τελικό των 100μ. ελεύθερο γυναικών κατηγορίας S3 των Παραολυμπιακών αγώνων του Ρίο με ευρωπαϊκό ρεκόρ στο πρώτο πενηντάρι και πανελλήνιο ρεκόρ στη συνολική απόσταση, πήρε η Αλεξάνδρα Σταματοπούλου.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Πανηγυρική πρόκριση για τον τελικό των 100μ. ελεύθερο γυναικών κατηγορίας S3 των Παραολυμπιακών αγώνων του Ρίο με ευρωπαϊκό ρεκόρ στο πρώτο πενηντάρι και πανελλήνιο ρεκόρ στη συνολική απόσταση, πήρε η Αλεξάνδρα Σταματοπούλου.