![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Δυνατό μπουρίνι έπληξε την πόλη των Τρικάλων και κυρίως τον άξονα Καλαμπάκας-Πύλης και περιοχές του δήμου Μουζακίου, το απόγευμα της Τρίτης (28/6/2016).
Όπως αναφέρει το trikalaola.gr, το μπουρίνι συνοδευόταν με χαλάζι στο μέγεθος κορόμηλου και η χαλαζόπτωση ήταν παρατεταμένη και προκάλεσε μεγάλες καταστροφές στα οπωροφόρα δέντρα, σιτηρά και στα ζαρζαβατικά.
[g_youtube v="e_n4IkftZ0w{/youtube}
{youtube}7DVds1Bf-HE"]
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)