![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών ζητήθηκε σήμερα η υπόθεση του τραγουδιστή Μιχάλη Χατζηγιάννη, για το πρόστιμο των τεσσάρων και πλέον εκατομμυρίων ευρώ που του έχει επιβληθεί σχετικά με τα εμβάσματα που είχε στείλει στην Κύπρο, τη διετία 2010-2011, και για τα οποία του επιβλήθηκε κύριος και πρόσθετος φόρος.
Υπενθυμίζεται, ότι πρόσφατα το Συμβούλιο της Επικρατείας, με την υπ' αρθμ.884/2016 απόφασή του, απάντησε σε προδικαστικά ερωτήματα του Διοικητικού Εφετείου, σχετικά με τη φορολόγηση εμβασμάτων εξωτερικού του κ. Χατζηγιάννη και σήμερα συζητήθηκε και πάλι η υπόθεσή του στο Διοικητικό Εφετείο.
"Ελπίζω στην ελληνική Δικαιοσύνη και περιμένω την απόφαση", δήλωσε αποκλειστικά στο Star ο γνωστός τραγουδιστής.
Δείτε το βίντεο από το Star:
[g_youtube v="v5_IqMCFXyc"]
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)