![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Παίκτης των «ερυθρόλευκων» και με την… βούλα είναι από την Τετάρτη (25/5) ο Πορτογάλος αμυντικός.
Ο Ντιόγο Φιγκέιρας έφτασε την Τρίτη (24/5) στην Αθήνα, όπου πέρασε τις ιατρικές εξετάσεις και την επόμενη, έβαλε την υπογραφή του σε συμβόλαιο συνεργασίας με τους Πειραιώτες. Μάλιστα, η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτησή του.
Αναλυτικά, στην ανακοίνωση αναφέρεται:
«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Ντιόγκο Φιγκέιρας, από την Σεβίλλη».
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)