![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ένα εντυπωσιακό γκράφιτι που καλύπτει μια ολόκληρη πλευρά σε 5ωροφη πολυκατοικία δημιούργησε Έλληνας καλλιτέχνης στην Πάτρα.
Στην εντυπωσιακή δημιουργία απεικονίζεται η Μελίνα Μερκούρη με φόντο τον Παρθενώνα ενώ η εικόνα συμπληρώνεται από τον τίτλο της εμβληματικής ταινίας με πρωταγωνίστρια την Μελίνα «Ποτέ την Κυριακή» και το τραγούδι «Τα παιδιά του Πειραιά».
Η δημιουργία αυτή του Κλεομένη Κωστόπουλου αποτυπώθηκε στην πολυκατοικία στη συμβολή των οδών Αρχιεπισκόπου Κυρίλλου και Θεμιστοκλέους στο πλαίσιο του 5ου Διεθνούς Street Festival Πάτρας | ArtWalk 5.
Δείτε τις φωτογραφίες:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)