![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Εικόνες απόλυτης εγκατάλειψης για ακόμη μια φορά στη Δραπετσώνα.
Οι κάτοικοι καταγγέλουν την ανυπαρξίας της Δημοτικής Αρχής Βρεττάκους και δηλώνουν ξεχασμένοι από τον Δήμαρχο Κερατσινίου - Δραπετσώνας.
Ενδεικτικές είναι οι εικόνες που εξασφάλισε το Piraeus Press από την οδό Μονεμβασίας, όπου έχει δημιουργηθεί ένας αυτοσχέδιος σκουπιδότοπος, ο οποίος επεκτείνεται μέρα με τη μέρα, αποτελώντας εστία μόλυνσης για τους κατοίκους της περιοχής.
Ευελπιστούμε ότι μετά τη δημοσιοποίηση του θέματος θα ευαισθητοποιηθεί η προσφάτως επανεκλεγμένη Δημοτική Αρχή Βρεττάκου, μιας και έχει χαθεί ο έλεγχος στην υπηρεσια Καθαριότητας του Δήμου.
Οι εικόνες μιλούν από μόνες τους:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)