![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στο Ενιαίο Συντονιστικό Κέντρο Επιχειρήσεων του Πυροσβεστικού Σώματος έφτασε ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Ο κ. Μητσοτάκης ο οποίος γύρισε εσπευσμένα από την Κρήτη λόγω της φωτιάς που μαίνεται στην Εύβοια, συνοδευόταν από τον Δημήτρη Τσιόδρα. Στο κέντρο επιχειρήσεων βρίσκεται από το πρωί ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης, ενώ στα Ψαχνά μεταβαίνει ο γενικός γραμματέας Πολιτικής Προστασίας, Νίκος Χαρδαλιάς μαζί με ειδικό κλιμάκιο της διεύθυνσης σχεδιασμού και αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)