![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Μέρα μεσημέρι μπήκε ο ληστής μέσα στο κοσμηματοπωλείο και σε μια στιγμή που η υπεύθυνη του καταστήματος έστρεψε αλλού το βλέμμα της, έβαλε στην τσέπη του ένα δαχτυλίδι μεγάλης αξίας.
«Κάνοντας τον ανάπηρο», όπως είπε ο ιδιοκτήτης του κοσμηματοπωλείου, ο άνδρας αρχικά ζήτησε να του κάνουν κάποια επισκευή, αφού στο μαγαζί υπάρχει και εργαστήριο. Στη συνέχεια ζήτησε και να αγοράσει και κάποιο δαχτυλίδι.
Μόλις η κοπέλα γύρισε λίγο το κεφάλι της, ο άνδρας έκλεψε το δαχτυλίδι αλλά… δεν πρόλαβε να χαρεί, αφού τον έπιασαν γρήγορα. Μαζί του μάλιστα, μίλησε και ο επιχειρηματίας, τον οποίο διαβεβαίωσε ότι θα το επιστρέψει.
«Είχε ξαναέρθει στο μαγαζί και έκανε πάλι τον ανάπηρο» είπε ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού, μιλώντας στον ΑΝΤ1…
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)