![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στη δέσμευση πουλερικών (στήθος κoτόπουλου) συνολικού βάρους 420 κιλών, σε επιχείρηση εμπορίου κρεάτων στην κεντρική κρεαταγορά του Ρέντη, προχώρησαν οι ελεγκτές τροφίμων της περιφερειακής ενότητας Πειραιά.
Η ποσότητα κρέατος που δεσμεύθηκε ήταν σε πλαστικά κιβώτια ακατάλληλα για τρόφιμα χωρίς πλαστική μεμβράνη και απουσία των προβλεπόμενων από τη νομοθεσία σημάνσεων επί των μέσων συσκευασίας.
Η τύχη του προϊόντος θα κριθεί σύμφωνα με τις διατάξεις της κτηνιατρικής νομοθεσίας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)