![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Μία αλιευτική παράβαση βεβαιώθηκε, μεσημβρινές ώρες χθες, σε έναν 59χρονο, από τα στελέχη του Γ' Λιμενικού Τμήματος Σαλαμίνας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά.
Συγκεκριμένα ο ανωτέρω, σε διενεργηθέντα έλεγχο διαπιστώθηκε ότι είχε προβεί σε υποβρύχια αλιεία δεκαέξι περίπου κιλών ζώντων οστράκων του είδους “ΑΧΙΒΑΔΑΚΙΑ”, τα οποία στη συνέχεια διασκορπίστηκαν στη θάλασσα, από στελέχη της οικείας Λιμενικής Αρχής.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)