![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Τελικά οι γυναίκες όχι μόνο παίζουν μπάλα, αλλά όταν νευριάσουν ο... τσαμπουκάς τους είναι μεγάλος!
Η Τζιλ Σκοτ ζήλεψε τον... Ζινεντίν Ζιντάν και αντίκρισε –φυσικά- την κόκκινη κάρτα. Στον αγώνα της Άρσεναλ με την Μάντσεστερ Σίτι, η επιθετικό των «μπλε», αντέδρασε με αυτόν τον τρόπο σε ένα σκληρό, κατά την ίδια, μαρκάρισμα της αντιπάλου της, Τζέιντ Μπέιλι.
Μετανιωμένη μετά το τέλος του αγώνα, η Σκοτ απολογήθηκε μέσω του Twitter της στο οποίο έγραψε:
«Όλα τα κορίτσια έκαναν μεγάλη προσπάθεια. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη για την ενέργεια που έκανα και η οποία απογοήτευσε άπαντες στη Μάντσεστερ Σίτι». Για την ιστορία, η Άρσεναλ πήρε τη νίκη με 1-0.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)