![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
«Για κάθε ποτήρι γάλα, μια μητέρα χάνει το μωρό της», «Εσύ, ποιον έφαγες σήμερα;», «Vegan σημαίνει συμπόνια». Αυτά είναι μερικά από τα μηνύματα που συνοδεύουν μία μάλλον σκληρή -σε εικόνες και νοήματα- καμπάνια που εδώ και μερικές μέρες «τρέχει» στα βαγόνια του αθηναϊκού Μετρό.
Στα στοιχεία της διαφημιστικής καταχώρισης εμφανίζεται ο ιστότοπος των greekvegans.gr, ενώ οι φωτογραφίες δείχνουν ένα νεογέννητο μοσχαράκι με τη μητέρα του, ένα γουρουνάκι μέσα στον αμνιακό του σάκο και vegan μηνύματα για τις διατροφικές επιλογές των επιβατών.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)