![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Το πρόγραμμα των πανηγυρικών εκδηλώσεων του Αγίου Σπυρίδωνα στον Πειραιά, ενόψει του σημερινού εορτασμού, χάλασε η σφοδρή κακοκαιρία που πλήττει τη χώρα μας τα τελευταία εικοσιτετράωρα.
Σύμφωνα με ενημέρωση από τον Ιερό Ναό του Αγίου Σπυρίδωνα στον Πειραιά η προγραμματισμένη, για σήμερα λιτανεία της Ιερής Εικόνας δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω της ισχυρής βροχόπτωσης.
Κανονικά τελέστηκε, ωστόσο, η Θεία Λειτουργία χοροστατούντος του Μητροπολίτη Πειραιώς Σεραφείμ ενώ το απόγευμα στις 6.00 θα τελεστεί Μέγας Εσπερινός.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)