![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Δίχως τους οπαδούς της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού θα πραγματοποιηθεί ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 17 Φεβρουαρίου στο κλειστό "Δύο Αοράκια" του Ηρακλείου.
Η ΕΟΚ πήρε την απόφαση να δώσει στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό από 30 προσκλήσεις και τα υπόλοιπα εισιτήρια να μοιραστούν σε σχολεία.
Η σχετική απόφαση πάρθηκε μετά τη σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε σήμερα (17/1),στο Ηράκλειο, παρουσία της αστυνομίας, της ΕΟΚ, εκπροσώπων των δύο ομάδων, του Δήμου και της τοπικής Ένωσης (ΕΚΑΣΚ). Η ομοσπονδία, όπως και η Αστυνομία, δεν επιθυμούσε την παρουσία των οπαδών των δύο ομάδων, υπό τον φόβο επεισοδίων.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)