![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Γειτόνισσες έγιναν η Αλεξάνδρα Πασχαλίδου και η Αμάλ Αλαμουντίν, η οποία επισκέπτεται την Αθήνα για να βοηθήσει ενεργά στο αίτημα για την επιστροφή των Γλυπτών του Παρθενώνα!
Την συνύπαρξή της με την κυρία Κλούνεϊ αποκάλυψε η ίδια η παρουσιάστρια, «ανεβάζοντας» στα social media μία φωτογραφία της, στον διάδρομο κεντρικού ξενοδοχείου της Αθήνας, επί της πλατείας Συντάγματος, στο οποίο διαμένουν και οι δύο.
«Μένω δίπλα στην Αμάλ, η οποία μόλις παντρεύτηκε τον Τζορτζ Κλούνεϊ. Είναι στην Αθήνα για να βοηθήσει στην επιστροφή των Μαρμάρων του Παρθενώνα. Την αγαπώ για αυτό», έγραψε η Αλεξάνδρα στη λεζάντα της φωτογραφίας, στην οποία ποζάρει με εντυπωσιακή μπλε τουαλέτα…
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)