![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Δίδαξε ήθος ο οδοκαθαριστής του Δήμου Ξάνθης που βρήκε σε λαϊκή αγορά και παρέδωσε 4.200 ευρώ, πριν από 10 ημέρες περίπου, στις αστυνομικές Αρχές της περιοχής.
Η ΕΛ.ΑΣ. αναζήτησε τον κάτοχο των χρημάτων τις επόμενες ημέρες και τελικά κατάφερε να τον εντοπίσει και να του επιστρέψει τα απολεσθέντα χρήματα, σύμφωνα με το τοπικό xanthipress.
Πρόκειται για έναν ηλικιωμένο ο οποίος και ευχαρίστησε τον εργαζόμενο του δήμου για την πράξη του να επιστρέψει τα χρήματα.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)