![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στη φωτιά έχει παραδοθεί φορτηγό στην έξοδο Πεντέλης της Αττικής Οδού. Σε κλάσματα δευτερολέπτου ξέσπασε η πυρκαγιά, σύμφωνα με τον οδηγό του οχήματος, ο οποίος πρόλαβε μετά βίας να φύγει από τη φλεγόμενη καμπίνα.
Ενώ η Πυροσβεστική και η Άμεσος Δράσις ειδοποιήθηκαν αμέσως, πέρασε μισή ώρα για να ακουστούν οι πρώτες σειρήνες. Έως αυτή τη στιγμή δεν έχει διακοπεί η κυκλοφορία ενώ έχουν ακουστεί μικρές εκρήξεις από τα ελαστικά του φορτηγού.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)