Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 58-48

Google news logo Βρείτε μας στο Google News. Πατήστε εδώ!

Την ήττα από τον Παναθηναϊκό με 58-48, γνώρισε ο Ολυμπιακός στο κλειστό του ΟΑΚΑ.

Μια ήττα που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δίνει στον ΠΑΟ τη πρώτη θέση στη κανονική περίοδο και αφήνει τον Ολυμπιακό δεύτερο.
Οι ερυθρόλευκοι δεν είχαν σε καλή μέρα τον Βασίλη Σπανούλη, ο οποίος κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα, ενώ και ο Λοτζέσκι δεν μπήκε ποτέ στο κλίμα του αγώνα.
Κάρι και Διαμαντίδης αυτοί που ξεχώρισαν για τους νικητές, οι οποίοι ξεκίνησαν νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο στη συνέχεια πήραν κεφάλι στο σκορ και διατηρήθηκαν μπροστά κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς.
Για να ανατραπεί πλέον η κατάσταση και να περάσει ο Ολυμπιακός στη πρώτη θέση της Α1, οι "πράσινοι" πρέπει να χάσουν σε τρία παιχνίδια στο δεύτερο γύρο και αντίστοιχα ο Ολυμπιακός να κάνει το απόλυτο.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 27-25, 41-37, 58-48