Βρείτε μας στο Google News. Πατήστε εδώ! Η 20χρονη κτηνοτρόφος Μαρία Ρέτσα περιγράφει την καθημερινότητά της στο χωριό Γαβαλάς με τα 100 ζώα. Πόσο συχνά ακούμε για νεαρές γυναίκες που ασχολούνται με την κτηνοτροφία; Η δουλειά του «τσοπάνη» έχει ταυτιστεί στο μυαλό των περισσότερων ανθρώπων με το αντρικό φύλο καθώς τα στερεότυπα θέλουν τις γυναίκες να αποστρέφονται … Συνεχίστε να διαβάζετε το Μαρία Ρέτσα: Η 20χρονη κτηνοτρόφος που βόσκει 100 γιδοπρόβατα στην Εύβοια δίνει ελπίδα για την νέα γενιά.
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον σύνδεσμο στον WordPress ιστότοπο για ενσωμάτωση
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον κώδικα στον ιστότοπό σας για να ενσωματωθεί